Informace poskytnuté zřizovatelem a magistrátem města Brna

Rada města Brna dnešním nařízením zakázala provoz mateřských škol a dětských skupin, zároveň dle usnesení vlády ČR navrhla pro děti do 10 let zdravotníků, zdravotního personálu a zaměstnanců IZS dle usnesení Vlády ČR Jihomoravskému kraji určit Waldorfskou ZŠ a MŠ Brno, Plovdivská 8, jako školu, která těmto pracovníkům bude sloužit v případě potřeby hlídání jejich dětí.

 

Pro snížení pravděpodobnosti nákazy koronavirem chceme, aby individuální hlídání dětí do 10 let pro lékaře, zdravotní sestry, policisty, městské policisty, hasiče a řidiče DPmB zajišťovaly také družinářky a učitelky MŠ v místě bydliště dětí, a to každý den po dobu nezbytně nutnou.

 

Hlídání dětí bude koordinovat Odbor školství mládeže a tělovýchovy MMB. Rodiče vyplní připojený formulář
a odešlou jej na e-mailové adresy pracovnicím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy: hofbruckerova.marcela@brno.cz nebo cechova.irena@brno.cz. V případě neodkladných dotazů lze zavolat na telefonní čísla: 542 172 182 nebo na 542 172 463. Linky jsou určeny pouze pro rodiče z výše jmenovaných složek.

 

Jedná se o bezprecedentní opatření, které ale má přispět k rychlému boji s koronavirem a zajištění funkčnosti státu.

 

Individuální hlídání dětí bude nastaveno na základě požadavku zdravotníků, členů IZS, sociálních pracovníků případně řidičů DPmB.

16.03.2020 19:31

Nadcházející akce

Fotografování tříd
Datum: 03.06.2020
Děti se vyfotí s kamarády ze svých tříd. Proběhne i fotografování portrétů jednotlivých dětí a předškoláků na tablo. Kvůli současným hygienicko-epidemiologickým opatřením, není letos možné fotit sourozenecké dvojice dětí, které nenavštěvují naši MŠ. Dejte prosím dětem pěkné oblečení. Fotografování proběhne venku následovně: v 9:00 hodin Koťátka, v 9:30 hodin Štěňátka, v 10:00 hodin Berušky, v 10:30 Broučci. Děti, které nebudou tento den přítomny (včetně dětí, které již do MŠ nenastoupí), přiveďte prosím na konkrétní čas focení. Děkujeme

Pasování předškoláků
Datum: 10.06.2020
Od 15:30 bude na naší zahradě probíhat pasování předškoláků. Kvůli současným hygienicko-epidemiologickým opatřením letos pouze pro předškoláky a jejich rodiny. Společně shlédneme pohádku o Kohoutkovi a slepičce a po té přijde král, který pasuje naše nové školáky.

Zobrazit vše


Emailing