Vánoční besídka

Milí rodiče,

rok se s rokem sešel a Vánoce jsou opět za dveřmi. Tak jako každý rok si pro vás vaše děti přichystaly krátké vystoupení, které vám chtěly prezentovat při rozsvícení vánočního stromečku na školní zahradě. Jak už to ale občas bývá a v současné době jsme na to asi již zvyklí, ne vše se zadařilo podle našich plánů. Přišel podzim a s ním široké spektrum různých nemocí, díky kterým byla docházka dětí do školky dlouhodobě velmi nízká a nepravidelná a zaskočila jak nás učitele, tak jistě i vás rodiče. Následná karanténa, která byla nařízena kvůli výskytu covidu ve školce a která přišla necelý měsíc před vystoupením, ke zlepšení situace také nepřispěla. Pomyslnou tečkou za vším bylo vládní nařízení, které zakázalo akce s účastí více než sta osob, což nám definitivně znemožnilo pořádání vystoupení za přítomnosti rodičů. Děti však byly tak odhodlané a nadšené a pilně trénovaly, že se nakonec podařilo vystoupení zrealizovat, i když v jiné podobě, než bychom si asi všichni přáli. I přes všechny překážky se nakonec ve školce sešlo téměř 70 dětí, které se s velkým nadšením pustily do zpívání, tančení a přednášení básniček a my máme velkou radost, že vám toto obrovské dětské úsilí a odhodlání můžeme zprostředkovat alespoň přes video, které si můžete stáhnout na jednom z těchto odkazů (každý odkaz má kapacitu 50 stažení - pokud vám už nebude fungovat první, vyzkoušejte, prosím, druhý, heslo pro stažení videa je stejné jako heslo k fotogalerii):

https://posilej.cz/zasilka/p3alcDED#link

https://posilej.cz/zasilka/G07mvmRK#link

A jak už jsme psali výše – ne vždy se vše zadaří dle našich plánů a nebylo tomu jinak i při natáčení videa. Při závěrečném tanečku se objevilo několik zádrhelů, kvůli kterým nebylo možné taneček natočit tak, aby na něm mohly být zachyceny všechny děti. Naštěstí se problému chopili předškoláci, kteří neváhali situaci zachránit, a taneček natočili – v závěrečném videu proto uvidíte pouze je. Ale zkuste se doma svých dětí zeptat – všichni taneček umí a jistě ho rádi zatančí jen a jen pro vás :).

Závěrem bychom vám už jenom chtěli popřát krásné a pohodové prožití vánočních svátků a těšíme se na viděnou v novém roce.

Kolektiv MŠ Chodská 5

22.12.2021 13:37

Nadcházející akceEmailing