• 16.06.2022

  Zahradní slavnost s pasováním budoucích školáků

  Srdečně zveme všechny rodiče a další rodinné příslušníky 16. 6. v odpoledních hodinách na školní zahradu, kde se v 15:30 uskuteční slavnostní pasování předškoláků. Nebude chybět krátké vystoupení všech dětí z MŠ, opékání špekáčků a samozřejmě dobrá nálada a spousta zábavy. Těšíme se na krásně strávený společný čas.

 • 15.06.2022

  Přespávání ve školce - POUZE PŘEDŠKOLÁCI

  Ve středu 15. 6. čeká předškoláky ze všech tříd malá zkouška odvahy v podobě přespávání ve školce. Děti se mohou těšit na spoustu her a dalšího zábavného programu, společnou přípravu jídla a spoustu dalších aktivit. Bližší informace obdrží rodiče před akcí.

 • 08.06.2022

  Focení tříd

  Ve středu 8. 6. proběhne focení společných třídních fotek dětí. Dále proběhne focení portrétů dětí, které nebyly přítomny na focení portrétů 3. 5. Po domluvě s paní učitelkou ze své třídy je možno přivést pouze na focení děti, které například z důvodu nemoci nebudou přítomny v den focení v mateřské škole. Prosíme rodiče, aby děti měly na sobě pěkné oblečení. Děkujeme.

 • 07.06.2022

  Školní výlet

  V úterý 7. 6. vyrazíme společně na výlet do centra EDEN v Bystřici nad Pernštejnem. Děti přivádějte do školky nejpozději do 8 hodin. Děti si s sebou vezmou batoh, ve kterém budou mít sbaleno: pláštěnku, náhradní spodní oblečení, komu bývá cestou nevolno, může mít s sebou v označeném sáčku Kinedryl na cestu zpět. Na sobě budou mít děti sportovní oblečení a obuv a pokrývku hlavy. Nedávejte, prosím, s sebou dětem žádné jídlo a pití (vše zajistí mateřská škola), sladkosti a hračky. Zpět se vrátíme v 15 hodin a prosíme rodiče, aby si děti v tento čas také vyzvedli (na školní zahradě). Děkujeme :)

 • 02.06.2022

  Oslava dne dětí

  Ve čtvrtek 2. 6. v dopoledních hodinách oslavíme na školní zahradě svátek všech dětí. Dobrovolníci z Komunitního centra pro válečné veterány si pro děti přichystali zábavná a naučná stanoviště na téma dopravní výchovy, nebude chybět ani skákací hrad a něco dobrého na zub.

 • 17.05.2022

  Vystoupení dětí ke Dni matek - !ZMĚNA TERMÍNU!

  Srdečně zveme všechny maminky, babičky a další rodinné příslušníky, aby s námi přišli oslavit svátek všech maminek. Děti z každé třídy si připravily krátké vystoupení, které vám rády předvedou 17. 5. od 15:30 hodin (třída Štěňátek a Berušek) a od 16:00 hodin (třída Koťátek a Broučků) ve svých třídách. Těšíme se na setkání a společně strávený čas!

 • 17.05.2022

  Slavnostní vyřazování předškoláků v KC Semilasso

  Městská část Brno-Královo Pole zve předškoláky ze všech školek na slavnostní vyřazování, které proběhne v Kulturním centru Semilasso v úterý 17. 5. Na děti čeká krátká divadelní pohádka a malý dáreček na rozloučenou. Děti budou ze školky odcházet po svačině, s sebou si nic neberou.

 • 10.05.2022

  Návštěva divadla Radost

  V úterý 10. 5. se společně vydáme do divadla Radost, kde nás bude čekat představení Operky. Ze školky budeme odjíždět po svačině, děti si s sebou neberou žádné věci, pouze prosíme rodiče, aby dali dětem na sebe pěkné (společenské) oblečení.

 • 03.05.2022

  Focení portrétů dětí

  V úterý 3. 5. proběhne ve školce focení portrétů dětí. Děti, které nebudou tento den ve školce, například z důvodu nemoci, mohou dorazit v doprovodu rodičů pouze na focení v 9 hodin. Dále rodiče, kteří chtějí fotografii svého dítěte se sourozencem, který nenavštěvuje naši mateřskou školu, mohou taktéž přijít na focení v 9 hodin (tyto fotografie si rodiče platí sami). Prosíme, pokud budete využívat některou z těchto možností, abyste nám tuto skutečnost dopředu nahlásili. Dále prosíme, aby děti měly na sobě hezké oblečení. Děkujeme.

 • 21.04.2022

  Návštěva planetária - POUZE PŘEDŠKOLÁCI

  Ve čtvrtek 21. 4. čeká předškoláky v 10 hodin program s názvem "Kouzelný glóbus" v Planetáriu na Kraví hoře. Případné bližší informace obdrží rodiče před konáním akce. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 20.04.2022

  Beseda se Zuzanou Pospíšilovou - NOVÝ TERMÍN

  Ve středu 20. 4. za námi v dopoledních hodinách do školky přijede spisovatelka Zuzana Pospíšilová. Čeká nás autorské předčítání, hádání hádanek a další zábavné aktivity. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 13.04.2022

  Velikonoční pomlázka

  Ve středu 13. 4. bude ve školce Velikonoční koledování. Kluci si mohou donést pomlázky, holčičky malou výslužku nebo pentličku pro kluky.

 • 11.04.2022

  Nemocnice pro medvídky

  V pondělí 11. 4. a v úterý 12. 4. k nám do školky přijedou studenti medicíny a nebudou sami - spolu s nimi přijede i velký plyšový medvěd, na kterém se děti naučí spoustu zajímavostí o lidském těle, jak se starat o zdraví a kdo to je pan doktor. Děti si na program mohou donést i vlastní plyšovou hračku.

 • 11.04.2022

  Barevný velikonoční týden

  Milí rodiče, blíží se velikonoční (Pašijový) týden a s touto dobou je spjato mnoho zvyků a tradic, z nichž bychom některé chtěli vnést do našeho života ve školce. Rádi bychom vás tedy poprosili: 11.4.2022 Modré pondělí – oblečte dětem jakoukoliv část oblečení v modré barvě. 12.4.2022 Žluté úterý – oblečte dětem jakoukoliv část oblečení ve žluté barvě. 13.4.2022 Škaredá středa – oblečte dětem jakoukoliv část oblečení naruby. 14.4.2022 Zelený čtvrtek – oblečte dětem jakoukoliv část oblečení v zelené barvě.

 • 31.03.2022

  Velikonoční výtvarné dílny "Mámo, táto"

  Srdečně zveme všechny děti a jejich rodiče ve čtvrtek 31. 3. od 15 hodin do školky na Velikonoční výtvarné dílny. Těšit se můžete na tvoření s přírodninami, papírem, zdobení perníčků, malování na textil, porcelán a další (peníze s sebou). Těšíme se na příjemně strávený čas u tvoření!

 • 30.03.2022

  Návštěva první třídy - pouze předškoláci

  Ve středu 30. března čeká předškoláky návštěva na Základní škole Jana Babáka. Děti se podívají, jak to ve škole vypadá a na chviličku si zkusí, jaké to je být prvňáčkem. Děti budou ze školky docházet po svačině.

 • 23.03.2022

  Divadlo v ZŠ J. Babáka

  Děti ze ZŠ Jana Babáka si na středu přichystaly pro děti ze školek divadlo. Akce se zúčastní pouze předškoláci, ze školky vyrazí po svačině.

 • 17.03.2022

  Návštěva Ekocentra Jezírko - POUZE PŘEDŠKOLÁCI

  Ve čtvrtek 17. 3. vyrazíme s předškoláky do Ekocentra Jezírko v Soběšicích. Předpokládaný odjezd bude kolem 8. hodiny. Bližší informace budou rodičům dodány před konáním akce. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 15.03.2022

  Návštěva ZUŠ Kaprálova - POUZE PŘEDŠKOLÁCI

  V úterý 15. 3. čeká předškoláky v 10:30 hodin návštěva Základní umělecké školy Kaprálova. Případné bližší informace budou rodičům dodány před konáním akce. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 07.03.2022

  Beseda se Zuzanou Pospíšilovou - ZRUŠENO!

  V pondělí 7. 3. za námi v dopoledních hodinách do školky přijede spisovatelka Zuzana Pospíšilová. Čeká nás autorské předčítání, hádání hádanek a další zábavné aktivity. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 23.02.2022

  Karneval

  Ve středu 23. 2. nás v dopoledních hodinách čeká karnevalové veselí. Pokud budou děti chtít a bude to ve vašich možnostech, bylo by hezké, kdyby děti měly masky/kostýmy dle celoročního tématu své třídy (vyvěšeno na dveřích každé třídy). Děti ale samozřejmě mohou mít i jakýkoliv jiný kostým. Těšíme se na krásné masky a kostýmy. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 17.02.2022

  Divadlo "O princi z knížky"

  Ve čtvrtek 17. února k nám přijede divadlo s pohádkou O princi z knížky. Loutková pohádka o tom, jak lidé přišli na to, že mohou pohádky zapisovat do knížek, k nám dorazí v dopoledních hodinách a my už se moc těšíme.

 • 19.01.2022

  Návštěva VIDA cetra

  Ve středu 19. ledna odjedeme ze školky do VIDA centra, kde pro nás bude připravený program. Sraz NEJPOZDĚJI v 8:00 ve školce. Prosíme rodiče, aby dětem dali na sebe pohodlné oblečení. Děti si s sebou nic neberou, svačinu a pití zajistí mateřská škola. Zpět do školky se vrátíme na oběd. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 11.01.2022

  Divadlo "Loutkohraní"

  V úterý 11. ledna přijede do školky divadlo s názvem "Loutkohraní", ve kterém se dozvíme mnoho zajímavých věcí o loutkách a možná si i na chvíli zkusíme, jaké to je pracovat s loutkou. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 15.12.2021

  Vánoční den

  Ve středu 15. 12. oslavíme ve školce Vánoce. Nebude chybět stromeček, cukroví, dárečky, slavnostní oběd a hlavně pravá vánoční atmosféra. Jelikož to bude slavnostní den, prosíme rodiče, aby dětem dali do školky pěkné oblečení.

 • 14.12.2021

  Divadlo "Vánočníček"

  Vánoce se rychle blíží a k nám do školky přijíždí divadlo s pohádkou "Vánočníček". Co se stalo s čertem Hudrabou a jak to vlastně bylo s narozením Ježíška se dozvíme v úterý 14. prosince. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 06.12.2021

  Mikulášská nadílka

  V pondělí 6. 12. k nám do školky zavítá vzácná návštěva - Mikuláš s andělem a čertem. Pro všechny hodné děti mají už jistě přichystaný malý dáreček. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 25.11.2021

  Vánoční výtvarné dílny - ZRUŠENO!!!

  Srdečně zveme všechny rodiče a děti na vánoční výtvarné dílny "Mámo, táto", které se uskuteční ve čtvrtek 25. 11. od 15 hodin ve školce. Těšit se můžete na tvoření s paní malířkou (malování různými technikami na různé materiály), perníkářkou a korálkářkou (na tyto dílny si, prosím, vezměte s sebou peníze). Dále si u nás můžete vyrobit vánoční přáníčko a vánoční dekorace. Těšíme se na setkání s vámi! Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 12.11.2021

  Divadlo "O zajíčkovi"

  V pátek 12. 11. k nám do školky přijede loutkové divadlo s pohádkou "O zajíčkovi". S kým se odvážný zajíček v pohádce potká a co spolu všechno zažijí? To všechno se jistě dozvíme v pohádce plné krásných písniček. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 09.11.2021

  Sbor babiček "Modré šátečky"

  V úterý 9. 11. v 10 hodin nás svým zpěvem přijde potěšit sbor královopolských babiček "Modré šátečky". S dětmi si zazpívají několik známých písniček a společně strávíme příjemný čas. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 02.11.2021

  Vánoční focení

  Dne 2.11.2021 proběhne od 8:30 v MŠ vánoční focení portrétu dětí firmou Photodienst. Fotografie si hradí rodiče. Odběr fotografií je dobrovolný. V případě, že rodiče nemají zájem o focení svého dítěte, nahlásí tuto skutečnost paní učitelce ve své třídě.

 • 18.10.2021

  Kouzelnické vystoupení - Školička kouzel

  Čáry máry fuk...ať je tady kouzelník! A že bude - 18. 10. k nám přijede do školky, předvede nám svoje kouzelnické triky a možná se na chvíli i my staneme kouzelníky... Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 12.10.2021

  Focení

  V úterý 12. 10. proběhne následující focení: focení portrétů předškoláků na tablo a focení hromadné fotky celé školky. Prosíme rodiče, aby dětem na tento den dali pěkné oblečení.

 • 12.10.2021

  Dentální hygiena

  Jak se správně starat o zoubky, aby byly zdravé? To nám poradí v úterý 12.10. studentka zubního lékařství, která za námi přijede do školky s programem Dentální prevence. Prosíme rodiče, aby dětem dali s sebou zubní kartáček. Děkujeme lektorce za bezplatné zajištění programu pro děti. Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 30.09.2021

  Dýňování

  Srdečně zveme rodiče a děti na tradiční dýňování, které proběhne 30. 9. 2021 od 15 hodin před budovou školky. Přijďte si k nám vytvořit lampičku z dýně a společně ozdobit a rozzářit vchod do školky. Prosíme rodiče, aby si donesli vlastní dýni a nástroje na vydlabání dýně. Těšíme se na setkání s vámi! Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

 • 22.09.2021

  Divadlo "Zvířátka a loupežníci"

  Ve středu 22. 9. k nám do školky zavítá divadlo s pohádkou "Zvířátka a loupežníci". Budou zvířátka statečná a jak to dopadne s loupežníky? To se již brzy dozvíme! Upozorňujeme rodiče, že v případě zhoršení epidemiologické situace a zpřísnění vládních opatření akce neproběhne.

Nadcházející akceEmailing